ارسال پرونده ساختمان بورس به کمیسیون ماده ۱۰۰

153

شهردار منطقه ۲ با اشاره به عملکرد ۲۲ ماهه‌اش در این منطقه از بازپس‌گیری املاکی که در اختیار افراد غیر بود،خبر داد.

رسول کشت پور عصر امروز در نشست خبری به تشریح عملکرد ۲۲ ماهه‌اش در شهرداری منطقه ۲ پرداخت و با بیان اینکه خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده مترو به منطقه ۲ رسید، گفت: از شرکت مترو برای کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط ۷ درخواست کردیم که به‌صورت ویژه این خط را در نظر بگیرد و حتی اعلام آمادگی کردیم که در همین جهت می‌توانیم یک رام قطار خریداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۲ حدود ۱۰۴ میلیارد تومان برای احداث خط ۷ به مترو کمک غیرنقدی کرده است،اظهارکرد: طی جلساتی که با مدیرعامل شرکت مترو داشته‌ایم، مقرر شد که شهرداری منطقه ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای خرید یک رام قطار به منظور کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط ۷ کمک کند که قرارداد آن در هفته آینده منعقد می‌شود.

کشت پور در مورد ساختمان جدید بورس که دقیقا روبروی شهرداری منطقه ۲ قرار دارد،گفت: در این ساختمان ۳۰۰ مورد حذف یا تغییر کاربری پارکینگ رخ داده است و ما در مقابل تخلفات این ساختمان که کارکرد ملی دارد، ایستاده‌ایم. پرونده این ساختمان به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده است و بر اساس رای این کمیسیون عمل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه قطعا با بهره‌برداری از این ساختمان مشکلات ترافیکی منطقه تشدید می‌شود،اظهارکرد: در حال حاضر شهروندان برای مراجعه به ساختمان شهرداری که در مجاورت ساختمان بورس است باید مدت زمان زیادی را به منظور پیدا کردن پارک حاشیه‌ای در خیابان‌ها دور بزنند و حالا تصور کنید که مشکل عدم پارکینگ ساختمان بورس نیز به این مسئله اضافه شود.

کشت پور با اشاره به اینکه در دوره‌های گذشته حدود چهار سال شهردار منطقه ۲ بودم، گفت: در آن زمان میانگین سرعت حرکت اتومبیل‌ها در بزرگراه‌های منطقه ۵۵ کیلومتر بود و اکنون این سرعت به‌شدت کاهش یافته به گونه‌ای که بزرگترین مشکل منطقه ۲ در حال حاضر ترافیک است و اگر بتوانیم از جمعیت ۷۵۰ هزار نفره منطقه تنها ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر را مجاب کنیم که از حمل و نقل عمومی و مترو استفاده کنند، تاثیر زیادی بر کاهش ترافیک می‌گذارد.

وی در مورد خشک شدن درختان یک باغ در محدوده پونک و تبدیل آن به عمارت اظهارکرد: در این مورد هیچ مجوز تبدیل باغ به عمارت صادر نشده است اما ما در منطقه ۲ با تعهداتی مواجه هستیم که در دوره‌های گذشته ایجاد شده است.

شهردار منطقه ۲ از افزایش ۱۱ برابری درآمد حاصل از پسماند این منطقه خبر داد و گفت: زباله جزو منابع درآمدی شهرداری به شمار می‌آید و باید به آن نگاه اقتصادی داشت.

وی ادامه داد: ۱۰ درصد زباله خشک این منطقه توسط اپلیکیشنی جمع‌آوری می‌شود و تا چهار ماه پیش درآمد شهرداری از این محل تنها ۲۲۰ میلیون تومان بود که اکنون به دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است.

کشت‌پور با بیان اینکه باید از زباله «تر» برق تولید کنیم، گفت: مناطق ۱ تا ۴ برای احداث کارخانه ۱۶۰۰ تنی تولید برق از زباله اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سری چهارم پروژه‌های منطقه ۲ تا سه ماه دیگر افتتاح می‌شود،اظهارکرد: این پروژه‌ها شامل تصفیه‌خانه، نیروگاه یک مگاواتی و رونمایی از دوچرخه‌های برقی است.

شهردار منطقه ۲ با اشاره به پرداخت ۲۵ درصد از بدهی‌های گذشته گفت: ۵۸۵ میلیارد تومان از دوره‌های قبل بدهی به جا مانده بود که طی این مدت توانستیم ۲۵ درصد بدهی‌ها را پرداخت و تمامی پروژه‌هایی که تعطیل شده بودند را فعال کنیم.

وی در مورد املاک منطقه ۲ که در اختیار دیگران است،اظهارکرد: املاک و مستغلات این منطقه را از دست افرادی که بدون رعایت ضوابط و مقررات بهره برداری این املاک را در اختیار داشتند خارج کردیم و میزان درآمد از این محل را به ۲۴۰ میلیارد تومان رساندیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.